Anayurt Oteli

Film Puanı :

(10 Puan / 2 Kişi)

Beklenti Puanı : -

Yönetmen : Ömer Kavur

Tür : Polisiye, Dram

Yapım : Türkiye

Süre : 101 dakika

Vizyon Tarihi : 2 Haziran 2017

Oyuncular : Macit Koper, Şahika Tekand, Serra Yılmaz

Film Açıklaması: Zebercet, ismini ilginçliğinin aksine, eski bir otelde müdürlük yapan sıradan bir adamdır. Görünürde hiçbir sorunu olmayan bu adamın içinde fırtınalar kopuyordur aslında. Her gün kendisiyle ve hayatla savaşır gizliden gizliye. Takıntılar edinmiştir bu yüzden Zebercet. Bu takıntıların en büyüğü ise yoldadır. Bir gün otelin kapısından giren güzel bir kadın, Zebercet'in en büyük tutkusu, en büyük saplantısı olur. Kadın otelden ayrılır ve bir hafta sonra tekrar geleceğini söyler. Bir hafta boyunca bekler adam, kadının kaldığı odaya müşteri almaz, titizlikle düzenler. Kadının ağzından çıkan birkaç kelime kafasının içinde dönüp durur. Geleceği gün heyecanla bekleyen Zebercet düş kırıklığına uğrar, kadın gelmemiştir.


Film seansları


Film Yorumları

  1. Ceyhun Çıplak 2017-06-11 16:07:54

    Yaklasik on civari bir filmi izledikten sonra tespitim sudur: istanbuldaki en iyi sinema salonu. Imax vs geciniz.. Istanbuldaki hicbir sinema salonunun cok ust duzey bi salon olmadigini belirtirim. tek sikintisi ses siddetini bir tik kismalari gerekiyor. Ses rahatsiz ettigi icin en arkaya oturuyorum ki onden izlemeyi seven biriyimdir.

  2. E.Gökhan "GoGoBaBa" Kayan 2017-06-07 13:04:22

    Zebercet ana karakterinin kafasından geçenleri anlamak çok zor, bunu kitaplaştırmak ki çokdaha zor, bunu da senaryolaştırıp film çekmek herkesin haddi değil. Ömer Kavur işte o sebeble bu efsane filmi ile zamanın dışında yönetmen oluvermiştir gönlümüzde. Filmi herkes anlamayacaktır sıkılacak, müstehcen bulacaktır, ama bu kitap, senaryo, film, Zebercet karakterinin anakarakter aklından anlatımlı yazarın eseridir. Hatta bence önce filmi izleyip sonra kitabını okumak dahada pekiştirecektir. Filmin restarasyonlu hali gayet güzel olmuş. iyi iş çıkartılmış. Film severler için Türk sinemasının aykırı filmi mihenk taşı niteliğindeki bu filmini yeniden izlemek keyif verecektir kaçırmayın. Bu arada mekan yer ve zaman 'ı bize ne güzel yansıtmış yönetmen çekimleriyle ve sesleriyle sanki ordasınız. Zebercetin iç dünyasını anlamasanızda hissediyorsunuz, ne muhteşem bir aykırı yönetmenin aykırı filmi olmuş. Anayurt Oteli = Zebercet karakterinin karakteristik karaktersizliği :D İçdünyası gelgitleri pisikolojik depresik manif sorunlarının içsel dışa vurumunun bize yansıtılması inanın çok zor bir kitap, senaryo ve film. O sebeble sinemaseverler festivalciler, başkasinemacılar kaçırmayın bakın tekrar diyorum, izleyenler bu yenilenmiş halini izleyin.