Ayla

Film Puanı :

(9.00 Puan / 101 Kişi)

Beklenti Puanı : (9.11 Puan / 13 Kişi)

Yönetmen : Can Ulkay

Tür : Dram, Savaş filmi

Yapım : Türkiye

Süre : 1 s 36 dk.

Vizyon Tarihi : 27 Ekim 2017

Oyuncular : Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Lee Kyung-Jin

Film Açıklaması: Film, Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Ayla'yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?... Yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle dikkat çeken Can Ulkay'ın oturduğu dram filmi Ayla'nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar'ın da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp'in imzası var. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay'ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor.


Film seansları


Film Yorumları

  1. Banu Yerli 2017-12-15 15:42:29

    Harika hatta internet'e girince gene seyretcem konusu harika film harika şöyle çek kelimeler bulamıyorum harika'di

  2. Mehmet YILMAZ 2017-11-11 16:48:22

    Duygusal bir film, iyi de bir konu var severek izledim. Film sayesinde Kore savaşını hatırlayıp birkaç yazı okuyup bilgimi arttırdım. Korelilerin hala Türkleri sevmelerinde oraya gönderilen askerlerin gerçekten çok önemli etkisi var, onlara borçluyuz. Ancak ne yazık ki film Oscar' a uzak.

  3. E. GÖKHAN KAYAN 2017-11-01 20:54:25

    Türkiyenin bu yılki (Oscar) Akademi ödülleri için seçtiği ki bana göre tamamen iyi seçim bir film. Biraz gerçek tarihle azbuçuk çelişki olsada dramatize edilince olur böyle şeyler deyip hiç takılmadım, çok güçlü bir film, olaganüstü , harukuladei efsane yerleri var. Oyunculardan başrolde oynayanlardan sevmediklerimi bile bu filmde sevdim, Çetir Tekindor efsanesinin son aylarda BABAM filmiyle devleşmesinin ardından gene büyüklüğünü göstermesi rolüne bürünmesini izledim, Büşra Develi yi sanırım benden başka herkes yerli dizilerden tanıyor seviyor, ama ben bu film ile inanılmaz başarılı buldum, tiyatro geçmişi varmı bilemiyorum ama dizilerden gelme değilde sağlam bir oyunculuğu olduğuna göre, filmin başrol harici yardımcı oyuncularından devleşen ismi diyebilirim. Seyirciye karakterin duygularını o kadar güzel aktarmış ki, mimikler vs harika. Bazı oyuncular keşke kadroda olmasaymış da dedim ama emeğe saygısızlık etmeyim susayım. Oskar heykelciğini belki almaya en yakın seçtiğimiz bir film bence. Rakipleri ve filmlerini izlemeden birşey diyemem ama şansımız bu sefer iyi. Zaten filmde tribünlere oynamışlar resmen alacağız ödülleri demişler, dikkat ağlatır mendillerinizi ortaya çıkartın, korkmayın ağlayın rahatlayın. Gülün kahkalar la değil sede içten samimi güldürüyor, ehh tabi düşündürtüyor. Sorgulattırtıyor. Savaşın anlamsızlığını es geçelim, tam da popüler zamanları füzelerin gölgesinde kaygılar varken, bu güç manyağı ülkelerin tepişmesi bizi ürkütürken filmin zamanlaması çok iyi, haa bu arada Ayla Güney Korede vizyona girememiş, yani ordada bir plan program var, filmler çok elin Türkünün filmi gösterime girmemişse ne olmuş yahu, büyütmeyin başka derdimiz mi yok, tek derdiniz nu olsun yahuu. SAKIN KAÇIRMAYIN MUTLAKA İZLEYİN, sevsenizde sevmesenizde izlemeye değer bir film. Benim notum 10üzerinden9. fazlası olur eksiği olmaz. Kusurları çelişkileri sevmediklerim falan demedim herşeye rağmen 10/8,5 ile 9.5 rası notu kapar bu film Türk izleyicisinden. Akademi ödülleri oscar heykelciği yarışında ise tribünlere oynadığından birşeyler yapabilitesi yüksek.