Dangal

Film Puanı :

(8.57 Puan / 13 Kişi)

Beklenti Puanı : (10 Puan / 2 Kişi)

Yönetmen : Nitesh Tiwari

Tür : Dram, Sport event, Biyografik

Yapım : Hindistan

Süre : 169 dk

Vizyon Tarihi : 18 Ağustos 2017

Oyuncular : Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

Film Açıklaması: Hint biyografik spor dram filmi Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat'ın hikayesini anlatıyor. Mahavir Singh Phogat bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları'nda altın madalya kazanarak güreşte altın madalya kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır...


Film seansları


Film Yorumları

 1. Arda Yaşar 2017-09-01 08:26:48

  Muhteşem bir film. Hem güleneceğiniz,hem ağlayacağınız, hem tüylerinizi ürpertecek muhteşem bir film herkese tavsiye ederim.

 2. E. GÖKHAN KAYAN 2017-08-29 07:28:02

  Kız çocuğu olan arkadaşlarımı toplayıp filme götürdüm , izleyenlerden tam not aldığı gibi, gözleri yaşaranlar oldu, film çıkışındaki kritiğimizde yaptıkları bazı davranışları kendilerine sorgulayan "baba" arkadaşlarımın vizyonunu genişlettiğine inanıyorum bu filmin. Kaçırmayın hazır vizyondayken. Aşağıda zaten uzun uzun görüşlerimi belirtmiştim ama bu şahaser kaçmaz bir kez daha belirteyim. İlla kız çocuğu olanlar değil güreşe meraklı olanlar aile güzel film izlemek isteyenler aslında herkesime herkese hitap eden 10numara 5 yıldız film.

 3. Fatma Kara 2017-08-24 13:10:12

  Vizyonda ne iyi filmler var.. Aamir Khan çok başarılı bir aktör zaten.. Gerçek hayattan alıntı bir senaryo ve kesinlikle ilham verici. Film ne zaman başladı, ne zaman bitti bilmiyorum. Gözümü kırparken bile korktum o kadar etkileyiciydi.. İmkansızlıklar nedeniyle sporu bırakmış bir güreşçinin inanılmaz hikayesi.. Hindistan gibi bir ülkede tüm olanaksızlıklara rağmen kızlarına yeni bir hayat sunmaya çalışan ve hayallerinin peşinde koşan bir babanın, eski bir güreşçinin hikayesi.. Film ailecek izlenebilecek kategorisinde.. Ama kesinlikle ve kesinlikle çarpıcı, etkileyici, sürükleyici... Ayrıca kadınlar için de ayrıca gurur verici.. Aamir Khan 'in bütün filmleri mi güzel olur sorusunu bir kez daha kendime sorup bir kez daha yüreğimden kocaman evet cevabı veriyorum..

 4. E.Gökhan Kayan 2017-08-22 17:46:01

  Bu haftanın hatta ayın en güzel filmi desem az kalır. 3 saate yakın süresi var ama inanın hiç sıkılmadan izlettiriyor. Aamir Khan döktürmüş o nasıl bir kilo almak ve vermektir naaptın o vucuda öyle dedim ama rolünün hakkını herdaim vermiş. Kızlarda kesinlikle çok başarılı, haa birde amcacoukları acaip renk katmış filme. Erkek çocuğunun olmaması herişte vardır bir hayır misali Hindistana kadın güreşi konusunda çok yol katettirmiş , Mahavir Singh Phogat 'ın azmine hayran kalırken kız çocuklarınıda ayrı ayrı tebirk etmek lazım. Film 10 numara 5 yıldız. Kaçırmayın derim.