Senin Adın

Film Puanı :

(9.95 Puan / 12 Kişi)

Beklenti Puanı : (10 Puan / 1 Kişi)

Yönetmen : Makoto Shinkai

Tür : Animasyon, Dram, Romantik

Yapım : Japonya

Süre : 106 dk.

Vizyon Tarihi : 25 Ağustos 2017

Oyuncular : Aktör bilgisi tanımlanmamış.

Film Açıklaması: Hayatından pek memnun olmayan Mitsuha, etrafı dağlar tarafından sarılı bir bölgede yaşar. Vali olarak çalışan babası seçim kampanyaları ile uğraşmaktadır. Evde kendisi, kardeşi ve büyükannesi dışında kimse yoktur. Kırsal kesimdeki yaşamından fazlasıyla sıkılan Mitsuha, Tokyo'da yaşamanın hayalini kurar. Mitsuha ile aynı yaşlarda olan Taki ise, Tokyo'da yaşayan bir gençtir. Taki'nin günleri çalışarak ve arkadaşları ile vakit geçirerek geçer. Ancak bir gün, rüyasında kendini dağların sardığı bir kentte yaşayan bir kız olarak görecektir. Mitsuha ise tam tersi, kendini Tokyo'da yaşayan bir erkek olarak. Birbirine yabancı bu iki genç, garip bir şekilde kendilerini, birbirlerine bağlanırken bulacaktırlar.


Film seansları


Film Yorumları

  1. Mehmet YILMAZ 2017-09-01 10:01:06

    Yaşasın çizgi film. Çarşamba günü izleriz artık.

  2. Fatma Kara 2017-08-28 08:15:34

    Makoto Shinkai'in animelerini hep sevmişimdir. Klasik bir yer değiştirme hikayesinin klasik olmayan hikayesi diyebiliriz. Bazen ritim çok düşse de sıkılmadan izleyebiliyor, bazı yerlerde ters köşe olabiliyorsunuz.. Müziklerine de ayrı teşekkür lazım..

  3. E. GÖKHAN KAYAN 2017-08-27 13:47:29

    Çok şiirsel hayalgücünüzün kapasitesiyle doğru orantılı lirik mistik büyüleyici bir çizgi-film olmuş. Duygulara hitap eden yeri geldiğinde buran güldüren aceba olur mu diye düşündüren sevgi filmi. Tabi ki anlayana nede olsa başjafilm başkasinema. Birde madem filme geldiniz artık yazılı olmayan etikleri normları bilin. Yanımda 3 bayan ceptelini güya sessize almış sorun bitmiş. Titreşim sesiniz 3sıra arkayı ve öndekileri rahatsız etti. Ceptelefonunuzun kahrolası ekran ışığı fener gibi izleyenleti raharsız etti. Oturup film sırasında oyunmu oynadın. İnstagrama facebook a mı girdin. Sizler verdiğiniz paraya acımamış olabilirsiniz ama bize saygısızlık filme saygısızlık sinemaya saygısızlık yapmayın bari. Hele o içecekleri hüpletişiniz. Mısırı geviş getirircesine yemeniz. Zaten perde kapandıktan film başlafıktan sonra geldiniz kısaca içine ettiniz saygısızlığınızla. Sizler ne olur gelmeyin sinemaya siz cep telinizden film izleyin mümkünse bizleri rahatsız etmeden. Bu film belli bir kültür belli bir birikim ve hayalgücü ister. Felsefesine derinliğine herkes varamaz.